GIRLS ROCK POZNAŃ

No Women No Art i CK Zamek zapraszają na letnie warsztaty muzyczne z polskimi artystkami sceny niezależnej.
Warsztaty GIRLS ROCK! to dwutygodniowe spotkanie z Anią Brachaczek, Olą Rzepką i dziewczynami z zespołu Translola, które nauczą Was śpiewać oraz grać na basie, gitarze elektrycznej i perkusji. Całość zakończy koncert będący jednocześnie inauguracją tegorocznej edycji festiwalu No Women No Art.


Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 15- 19 lat. Zajęcia poprowadzą: Ania Brachaczek (Pogodno, BiFF), Ola Rzepka (Drekoty, Budyń i Sprawcy Rzepaku,The Complainer) i Ewa Langer oraz Amina Dragham (Translola).
Warsztaty odbędą się w dniach 20-31.08.2012 w CK Zamek.

PRAKTYCZNE
Zapisy : czerwiec-sierpień
Formularz  zgłoszeniowy do pobrania na : www.nowomen-noart.pl
Koszt udziału w warsztatach : 200 zł ( istnieje szansa uzyskania stypendium : kontakt@nowomen-noart.pl )
Osoby zainteresowane grą na basie, perkusji lub gitarze elektrycznej proszone są o przyniesienie własnych instrumentów.


PROWADZĄCE
Wokal : Ania Brachaczek
Była basistka zespołu Los Trabantos, wokalistka grupy Pogodno i współzałożycielka BIFF. Niezwykle charyzmatyczna osobowośc sceniczna i zarażająca pozytywnym myśleniem frontmenka, której muzyczny styl określany jest jako„oniryczny punk”.
BiFF to projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana znanych ze współpracy z zespołem Pogodno a zasilanych przez "najlepszą sekcję rytmiczną w kraju", czyli Jarka Kozłowskiego i Michaela Pfeiffa oraz klawiszowca Piotrka Drążkiewicza. Brzmią rockowo, bigbeatowo, tanecznie, czasem glamrockowo. Oniryczny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock&rollową energią tworzą coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem. W 2009 roku wydali swoją pierwszą płytę zatytułowaną"Ano" uhonorowaną dwoma Fryderykami i niezliczoną ilością przychylnych recenzji.
Obecnie zespół przygotowuje nowy materiał, który planuje wydać jesienią i cały czas koncertuje.
Ania gościnnie zaśpiewała na płycie Muńka Staszczyka. Z Acid Drinkers nagrała "Love Shack". Wystąpiła na pierszym od 10 lat koncercie Zbigniewa Hołdysa. Nagrała piosenkę z aktorem Piotrem Adamczykiem i przygotowała piosenkę z Markiem Jackowskim na jego solową płytę.


Perkusja : Ola Rzepka
Jest muzykiem i performerką. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. W ubiegłym roku założyła zespół Drekoty. Na koncie ma współpracę z zespołami: Pogodno, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Graal, The Complainer. Poza graniem zajmuje się także sztukami scenicznymi integrującymi muzykę, plastykę i teatr, m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Występowała dotychczas w Polsce, Danii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i na Węgrzech.


Gitara  basowa: Ewa Langer
Założycielka i basistka kobiecej formacji Translola, swoją karierę sceniczną zaczynała jako basistka zespołu The Nos, oraz zespołu PRL- 1992-97. Jej zespół powstał w 2008 i do tej pory zagrał wiele koncertów, między innymi jako support New Model Army , Lady Fest –Berlin, festiwal Mit Ost w Perm na Uralu, czy Cork X Southwest Music & Arts Festival. Ewa jest też pomysłodawczynią i organizatorką Festiwalu Kobieca Transmisja- festiwalu kobiecej twórczości,  oraz prezeską stowarzyszenia o tej samej nazwie. Jest też aktorką w offowym teatrze Eloe z siedzibą na krakowskim Kazimierzu.


Gitara elektryczna: Amina Dargham

Amina swoją przygodę z gitarą zaczęła w wieku 10 lat,  mając 15 lat uczyła się już gitary klasycznej w Libanie. Najwyraźniej klasyka jej nie wystarczała, bo w międzyczasie grała w różnych rockowo- bluesowych projektach muzycznych. W Polsce uczyła się gry na gitarze elektrycznej u Zbigniewa Godlewskiego. Z nim również założyła zespół AMINOKWASY grający głównie covery Hendrixa. Obecnie gra w wielu muzycznych projektach, przede wszystkim z Transololą.
Jest absolwentką wydziału malarstwa krakowskiej ASP.

TRANSLOLA
Muzyka kobiecego składu krakowskiej Transloli istniejącej na rynku od 2008 to mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwosci. Grupę tworzy obdarzona potężnym, charyzmatycznym wokalem – Gabi Ganczarska, poszukująca nowych brzmień gitarzystka – Amina Dargham, basistka – Ewa Langer, oraz perkusistka – Żaneta Seweryn. Artystki grają muzykę z pogranicza niezależnego rocka i post punk. Są też  autorkami projektu „Transeastern Underground”, którego osią jest twórczość przedwcześnie zmarłej wybitnej rosyjskiej pieśniarki i poetki Janki Diagilewej. Od dwóch lat koncertują, wykonując piosenki Diagilewej po polsku i po rosyjsku. Grają na międzynarodowych festiwalach w Berlinie, irlandzkim Cork czy w Perm na zaproszenie niemieckiego stowarzyszenia współpracy kulturalnej MitOst.< Powrót

© No Women No Art | nie ma sztuki bez kobiet | festiwal twórczości kobiet No Women No Art made in { re.PUBLIK }