Eco Fashion Design Day
19.11, godz. 12-17
Stary Browar
, Słodownia +2
Wstęp wolny

Już po raz drugi w ramach Festiwalu No Women No Art prezentujemy Eco Fashion Design Day – spotkanie z modą i designem w zielonym wydaniu. Przedstawiamy festiwalowej publiczności kobiety, które poprzez swoje projekty promują ideę designu przyjaznego środowisku. Podczas Eco Fashion Design Day celebrujemy: slow fashion, ekodesign, twórczy recykling, rękodzieło i fair trade. Bohaterką warsztatowej części programu będzie MAKULATURA – dosłownie (jako tworzywo warsztatów)  oraz symbolicznie (jako idea „śmieci z potencjałem”). Na warsztaty z twórczego recyklingu nie tylko makulatury pod okiem młodych, zdolnych projektantek zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

*Zapisy na wszystkie warsztaty: wspolpraca@nowomen-noart.pl (w tytule wpisać nazwę warsztatów)
---

1. Ściegi Ręczne
Aga Miękus & Anka Pięta

19. 11, godz. 11-18
Stary Browar, Słodownia, poziom +1

Kolejna edycja imprezy skierowanej do wszystkich smakoszy rzeczy odróżniających się od szablonowych, masowo wyprodukowanych wzorów, której pomysłodawczyniami i organizatorkami są Anna Pięta i Agnieszka Miękus.
Ściegi Ręczne to promocja idei slow fashion - projekty prezentowane na targach, cenowo prawie nie odbiegają od popularnych sieciówek, zwyciężając je niskonakładową produkcją, oryginalnością, jakością materiału i dbałością o detal, a także indywidualnym podejściem do klienta.
Ściegi Ręczne powstały po to, by kilka razy w roku umożliwić Wam nabycie czegoś naprawdę specjalnego.

Projektanci Ściegów Ręcznych pokażą nowe, niezwykłe i jak zawsze fachowo wykonane: kolczyki, broszki, zabawki, kubki, naszyjniki, opaski, poduszki, torby, sukienki, lampy, spodnie, marynary, szarawary i dadzą swoje namiary ;)

Dlatego jeśli nie znosisz zakupów w tłoku, lubisz ładne rzeczy, cenisz sobie profesjonalnie zaprojektowane formy, chcesz sprawić radość komuś ważnemu czymś extra, albo po prostu lubisz tego typu imprezy przyjdź i delektuj się smakowitościami mody!

Projektanci poznańskiej edycji to między innymi:
Aga Paul/ Agata Bieleń/ Anna Ławska/ Ania Żelazowska- Alelale/ Animal kingdom/ Anna Pięta- licoreese/ Confashion/ Daria Siwiak- Motiv Art/ Deserowa.pl/ Domi Grzybek/ Give me 5/ Haem/ Hi-end/ In studio/ Jozimama/ Kamila Dzieżyc/ Karina Królak/ Magdalena Grenda- ZigZag Bag/ Monika Wyłoga/ Mushka/ Naki/ ooh!Andy/ Panitopoprawi/ Piotr Czachor/ Purol Design/ Rilla/ Roma Gąsiorowska- Stara bardzo/ Rozwadowska Bags/ Selektornia…i więcej

Ściegi Ręczne - Facebook  

---


2. Warsztaty z twórczego recyklingu tektury
Pink Pug Design: Asia Pytlewska

19.11, godz. 12-17
Stary Browar, Atrium, poziom 0


Wraz z Asią Pytlewską z Łódzkiego Pink Pug Design tworzyć będziemy piękne użytkowe przedmioty z użyciem wyłącznie tektury, papieru, kartonów - pochodzących z recyklingu, czyli tzw. śmieci. Na warsztatach będzie można wykonać wygodne siedziska i meble wykorzystując jako materiał budulcowy papierowe odpady. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do spojrzenia na śmieci w sposób niebanalny i inspirujący. Pink Pug Design to jednoosobowa kobieca inicjatywa tworząca i promująca design.

www.pinkpugdesign.pl

 


---

3. Warsztaty recyklingowego ciucha
Polcia Dzik

19.11, godz. 12-17
Stary Browar, Słodownia, poziom +1

 

Amatorów przerabiania ubrań zapraszamy na warsztaty ciucha recyklingowego czyli szycia nowego ze starego. Zajęcia poprowadzi Polcia Dzik - twórczyni marki GIVE ME FIVE i miejsca o tej samej nazwie, zajmującego się promocją wchodzących na rynek polskich projektantów mody. Z ubrań-śmieci wyczarujemy modne i oryginalne ciuchy. 

www.givemefive.pl

---


4. Warsztaty designu recyklingowego dla dzieci – Śmieciowe Światy
BOSO studio

19.11, godz. 13-16
Stary Browar, Atrium, poziom 0

(w ramach No Women No Art Dzieciom)
Projektantki z BOSO studio poprowadzą warsztaty dla dzieci z twórczego recyklingu makulatury. Młodzi uczestnicy zajęć dowiedzą się jak z bezużytecznych przedmiotów przy użyciu odrobiny fantazji stworzyć nowe, zaskakujące formy. Każde dziecko może przynieść ze sobą starą, niepotrzebną rzecz, której podczas warsztatów damy nowe życie i szansę na powtórną użyteczność.

b[ ]s[ ] studio
to chodzenie na bosaka wokół architektury, wnętrz i małych form użytkowych
[ redefiniuje pojęcie dizajnu sprowadzając go na ziemię ]
[ tworzy projekty inspirowane naturą i lokalnymi tradycjami ]
[ szuka nowych funkcji dla przedmiotów codziennego użytku, nadając im nową wartość ]
bo najlepsze pomysły przychodzą boso.

www.bosostudio.pl

 

*Zapisy na wszystkie warsztaty: wspolpraca@nowomen-noart.pl (w tytule wpisać nazwę warsztatów)

---

4. Konkurs SOLARA na najlepszy eko - dodatek

19. 11, godz. 12-14
Stary Browar, Słodownia, poziom +1

 

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez firmę Solar – sponsora IV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet NO WOMEN NO ART.

Przyjdź, skomponuj zestaw spośród dostępnych na stoisku ubrań z najnowszej kolekcji marki Solar i stwórz pasujący do niego eko-dodatek (wszystkie materiały dostępne na miejscu).

Przewidujemy trzy tury konkursu. W każdej turze biorą udział trzy osoby. Czas na wykonanie zadania (wybranie stylizacji i wykonanie eko-dodatku): 45 minut. Po upływie tego czasu oceniamy wszystkie trzy stylizacje i wybieramy naszym zdaniem najlepszą, która otrzymuje główna nagrodę danej tury. O godzinie 14:00 spośród zwycięzców wszystkich tur wyłonimy głównego zwycięzcę konkursu. Na autorkę projektu czeka nagroda-niespodzianka ufundowana przez firmę Solar.

I tura – godz. 12:00

II tura – godz. 12:45

III tura – godz. 13:30

Przewidujemy nagrody dla wszystkich uczestniczek konkursu!

Do wygrania m. in. bony na zakupy do zrealizowania w sklepach Solar!

Zgłoszenia na konkurs prosimy przesyłać droga mailową na adres wspolpraca@nowomen-noart.pl (w tytule maila proszę wpisać: Konkurs Solar).

O zakwalifikowaniu do danej tury zadecyduje kolejność zgłoszeń.

 

© No Women No Art | nie ma sztuki bez kobiet | festiwal twórczości kobiet No Women No Art made in { re.PUBLIK }