Inauguracja festiwalu No Women No Art
Koncert „Kompozytorki polskie”

17 listopada 2011, godz. 20.00, Estrada Poznańska
Bilety: 10/ 15 zł do kupienia w CIM

Tegoroczny festiwal No Women No Art otworzy wyjątkowy koncert prezentujący twórczość polskich kompozytorek, na którym usłyszymy zarówno dawną muzykę klawesynową, utwory Grażyny Bacewicz czy Hanny Kulenty, jak też dzieła najmłodszych kompozytorek. Nie zabraknie również tych związanych z Poznaniem.

Interpretacji utworów, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki poważnej, jak i premierowych dzieł stworzonych specjalnie z okazji festiwalu No Women No Art, wysłuchamy w wykonaniu poznańskich muzyków.   

Program

Agnieszka Zdrojek-Suchodolska – Jesienna fotografia na flet, skrzypce, wiolonczelę i klawesyn
Emilia Potocka –  Andante z wariacjami na klawesyn solo 
Grażyna Bacewicz –  IV Kwartet smyczkowy, cz. I
Hanna Kulenty – A Cradle Song na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Barbara Strzelecka – Dyliżans na wiolonczelę i klawesyn
Katarzyna Taborowska-Kaszuba – Lost Memory na skrzypce z elektroniką 
 
Wykonawcy

Lidia SzudraEdyta Kindel
Agnieszka Kowalczyk-Głowińska
Agata Musioł 
Szymon Musioł
Łukasz Kierończyk
Andrzej Hop
Waldemar Abucewicz
Katarzyna Taborowska-Kaszuba

Koncert Asia i Koty
18 listopada 2011, godz. 19.00, Meskalina
Bilety: 10/ 15 zł do kupienia w CIM

Choć Joanna Kuźma , wokalistka zespołu Folder, deklaruje, że skład zespołu to trio: Asia, Kicek i Micek, to pod nazwą Asia i Koty de facto kryje się jej solowy projekt.

Akompaniując sobie na gitarze lub na pianinie śpiewa piękne, melodyjne i niezwykle smutne piosenki. Jej przejmujący głos i pełne emocji interpretacje nasuwają skojarzenia z takimi artystkami jak PJ Harvey, Tori Amos czy Cat Power. Jednak niezależnie od tego czy Asia i Koty przypomina komuś tę czy inną artystkę, najważniejsze są emocje jakie wywołuje. Hipnotyzujące songi Asi często opierają się zaledwie na kilku prostych akordach. Wystarczy jednak, by Asia zaczęła śpiewać, a akompaniament (a w zasadzie całe otoczenie) przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Asia i Koty to muzyka skrajnie introwertyczna. Bez patosu, bez taniego sentymentalizmu. Nie flirtuje z publicznością, nie kokietuje słuchaczy. Samoistnieje we własnym wszechświecie, do którego trzeba się wybrać osobiście. Debiutancki album potwierdza to, co było wiadome od dawna. Asia Kuźma to talent niezwykły, nieprzeciętny, najwyższej próby.

© No Women No Art | nie ma sztuki bez kobiet | festiwal twórczości kobiet No Women No Art made in { re.PUBLIK }